Kurzy první pomoci jinak

„Živě“ znamená formou praktického nácviku, příběhů z praxe a realistických simulací, které umožňují dlouhodobě zapamatování nabytých dovedností. Navíc s vlastním e-bookem, který dostanete po kurzu na e-mail místo obecné a neaktuální příručky.

Jak vznikly „živé“ kurzy?

Sestra v „akci“

Seděla jsem v přeplněném autobuse a hleděla na mladíka, který se zmítal v křečích. Bylo mi 18 let (2005), uměla jsem odebrat krev, změřit krevní tlak ale nedokázala jsem pomoci člověku „holýma rukama“. „Lucko, tak dělej něco.“ Ozvalo se od kamarádů, kteří čekali, že jako studentka zdravotní školy okamžitě zasáhnu, jako v té době oblíbená Stefani. Rozklepaným hlasem jsem společně s řidičem zavolala záchrannou službu. Hlavou mi běžely myšlenky, že už nikdy nechci nic podobného zažít.

Byla jste přijata!

Záchranářka nebo učitelka? 10. patro bez výtahu a transpost pacienta do sanitky ženou subtilní postavy? Rozum zvítězil a s ním absolvování oboru Učitelství sociálně zdravotních předmětů pro střední odborné školy na Pedagogické fakultě v Olomouci. Srdce a touha po praxi byla tak silná, že zároveň začala i aktivní éra dobrovolnické činnosti, soutěží, preventivních akcí, cvičení a projekt Pomáháme pomáhat (2008), který se změnil ve stálý tým.

Jde to i jinak

„Jo, první pomoc... o tom jsme slyšel naposled na ZŠ“, „V rámci autoškoly nám pouštěli nějaké staré video“, Však to stačí zašpendlit jazyk... Společně se spolužačkou Ivou a dalšími lidmi v týmu jsme se rozhodli, že se pokusíme učit první pomoc jinak. Vyvíjeli jsme učení první pomoci zážitkem a realizovali kurzy první pomoci zdarma nebo dotované různými projekty.

Rozjeďte to

Začali padat otázky: „A děláte takové kurzy i pro firmy?“, „Chceme váš kurz pro jiné pobočky a klidně ho zaplatíme.“, „Můžeme si vás objednat zase za rok.“ a my jsme neměli odpověď. Zeptali jsme se tak (2014) dvou nezávislých porot, co si o naši první pomoci myslí? 1. místo v souteži Rozjezdy roku v Královehradeckém kraji a 1. místo v kategorii „podnikatel v sukni“ v soutěži Podnikavá hlava byl jasný signál pro oficiální založení První pomoc ŽIVĚ.

Naši lektoři